Interdyscyplinarne koło naukowe Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej

divider
Zmień język

BiomCyberMedic zlote medale

Ogromny sukces – złoty medal na Międzynarodowych Targach

/ 0 Komentarzy /

Ogromny sukces – złoty medal na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG

Pojechaliśmy na targi w Katowicach, żeby zaprezentować swój projekt – wróciliśmy nagrodzeni złotym medalem! Na Międzynarodowych Targach Wynalazków i Innowacji INTARG 2017 w Katowicach pokazaliśmy SENSO-Tunnel.

Międzynarodowe Targi Wynalazków i Innowacji INTARG w Katowicach były organizowane po raz dziesiąty. Ich celem jest pobudzenie rozwoju gospodarki przez promocję wynalazków i innowacji. W trakcie imprezy wystawcy mają okazję nawiązać współpracę z przemysłem, rozmawiać o komercjalizacji swoich projektów naukowo-badawczych. Tegoroczna edycja targów odbywała się pod hasłem „Innowacje dla przemysłu, medycyny i zdrowia oraz życia codziennego”. W Międzynarodowe Centrum Kongresowe w Katowicach prezentowali się wystawcy z 14 krajów świata, wśród nich przedsiębiorstwa, startupy, młodzi wynalazcy, producenci, czy instytucje z otoczenia biznesu.

BiomCyberMedic zlote medale 3

BiomCyberMedic zlote medale 4

ENSO- Tunnel to urządzenie do terapii sensorycznej dzieci ze spektrum autyzmu. SENSO-Tunnel daje możliwość stymulowania jednocześnie trzech zmysłów: wzroku, słuchu i dotyku. Dziecko samodzielnie pracuje i bawi się w tunelu, a terapeuta – dzięki kamerze i ekranowi może monitorować zachowanie podopiecznego. Opiekunem Naszego koła naukowego BiomCyberMed jest dr hab. inż. Jolanta Pauk. Więcej informacji o SENSO-Tunnelu możecie znaleźć na stronie www.wm.pb.edu.pl/pl/sensotunnel

Nasze stoisko było chętnie odwiedzane zarówno przez odwiedzających Targi gości, jak i innych wystawców. Odbyło się wiele inspirujących rozmów. Wyróżnienie, które otrzymaliśmy ma wielką rolę motywującą do dalszej pracy.

BiomCyberMedic zlote medale 2

Gratulujemy także naszym kolegom studentom, którzy ze swoim projektem Bobot, również zdobyli złoty medal!

Nasz wyjazd na Targi w Katowicach możliwy był dzięki wsparciu finansowemu Prezydenta Białegostoku w ramach umowy dotyczącej promocji miasta Wschodzący Białystok.

separator

Brak komentarzy jak na razie!